Zápisník alebo album nášho života

Každý rok vyberáme série ilustrácií pre zápisníky a diáre. Každý rok držíme v rukách jedinečné kúsky a premýšľame nad odkazom a atmosférou v ilustrácii. Premýšľame o tom, kam si zápisník beriete a kde ho používate. Zamýšľame sa, nad tým, s kým sa stretávate, keď vyberáte svoj zápisník z kabelky či ruksaku. Premýšľame aj o tom, čo vám ilustrácia hovorí a ako sa s ňou môžete stotožniť.

Pozeráme sa na naše použité a vypísané zápisníky a potreby, ktoré sa rokmi objavili pri používaní.

1. Zápisník si potrebujem uchovávať celé roky. Ja ich mám na poličke medzi knižkami a pekne očíslované. Papier je archivačný a vyššej gramáže tak môžem písať plniacim perom, tušom a fixami a spokojne obracať stranu za stranou.

2. Ilustrácie na obálkach sa rokmi menia a cítim, že to, čo som si vyberala pred rokmi a to, čo si vyberám dnes je veľmi odlišné. Vyvíjam sa určitým smerom a moje zápisníky o tom tiež hovoria. Teším sa, že môžem vidieť kus seba aj touto cestou a nielen na fotkách vo Facebooku.

vsetky-vzory-remini-2016

3. Koľkokrát si potrebujem založiť len jednu špeciálnu stranu v zápisníku? Nie tú poslednú, ale tú, kde mám vyznačené čísla, názvy alebo zachytenú myšlienku z poslednej knižky. Takzvaná lacetka alebo záložka vlepená priamo do zápisníka sa nevytratí a moju stranu spoľahlivo farebne označí.

4. Občas mám aj papieriky dočasne vložené do zápisníka. To asi poznáte. Tak na tieto malé potvorky sú zatiaľ dva fígle – zápisník s gumičkou. Alebo ešte lepšie, zápisník s kapsičkou a gumičkou.

img_0715-blog2

5. A čo také perá? Vytiahnem zápisník z tašky a potom hľadám ešte pero. Pero vložené do gumičky tento problém rieši za mňa. Občas ho ale lenivo zavriem do zápisníka a zagumičkujem.

Zápisovanie a zakresľovanie drobných myšlienok a poznámok neslúži len pre lenivý mozog. Naopak, podporuje našu pamäť a za roky vytvára nádherný obraz nášho života. Je to ako fotoalbum s našimi myšlienkami.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s